Spotkanie dla mężczyzn z Donaldem Turbittem

Grupa Mężczyzn św. Józefa działająca przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie zaprasza mężczyzn na spotkanie z Donaldem Turbittem, emerytowanym strażakiem, amerykańskim biznesmenem z Nowego Jorku, ewangelizatorem podróżującym po całym świecie. Celem spotkania, zatytułowanego „Powołany do ojcostwa”, jest zachęta do budowania męskiej tożsamości ukierunkowanej na świadome przeżywanie ojcostwa.

Od dojrzale realizowanego przez mężczyzn powołania do ojcostwa zależy w dużej mierze kształt małżeństwa, rodziny, społeczeństwa. Potrzebujemy świadomych swej misji ojców, którzy podejmą się przygotowywania się swoich synów i innych młodych mężczyzn do odpowiedzialnych zadań czekających ich w życiu, które nie dotyczą jedynie ich życia prywatnego, ale mają bardzo jasne przełożenie na życie w Kościele i w naszej Ojczyźnie.

Spotkanie odbędzie się 21 czerwca (czwartek) po mszy św. wieczornej (godz. 18.00) ok. godz. 18.45 w sali teatralnej pod kościołem św. Jana Bosko w Lubinie (ul. Jana Pawła II 58).

Donald Turbitt jest zaangażowanym katolikiem, członkiem Katolickiej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej w USA, a także liderem Mężczyzn św. Józefa – amerykańskiego ruchu zrzeszającego mężczyzn-katolików oraz przedstawicielem Promise Keepers (Opiekunowie Obietnicy). Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Swoją posługę kieruje przede wszystkim do mężczyzn.

Więcej na http://mezczyzniwlubinie.pl/

ojc2