Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

Czym jest?


Natural Procreative Technology.

Technologia Naturalnej Prokreacji.


  To nauka o zdrowiu prokreacyjnym, w szczególności kobiet. medycyna na najwyższym poziomie profesjonalnym i etycznym, która korzysta z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii czy endokrynologii.


  NaProTECHNOLOGY® w monitorowaniu płodności i diagnozowaniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego posługuje się prostą, standaryzowaną obserwacją biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System (CrMS). Uważna analiza zapisu obserwacji na karcie cyklu pozwala dostrzec i zdiagnozować istniejące nieprawidłowości oraz podjąć dalszą ukierunkowaną diagnostykę i właściwe leczenie.
  Lekarz naprotechnolog skupia się najpierw na diagnostyce skorelowanej z cyklem kobiecym, na ustaleniu przyczyny zaburzeń zdrowia prokreacyjnego, następnie na właściwym leczeniu (jeśli trzeba także mężczyzny), które umożliwia małżonkom poczęcie w sposób naturalny w akcie współżycia. Standaryzowana obserwacja cyklu umożliwia zdiagnozowanie zaburzeń zdrowia prokreacyjnego, dalszą pogłębioną diagnostykę i leczenie, którego efekty można dostrzec i monitorować w karcie cyklu CrMS.


  Naprotechnologia jest skuteczna w leczeniu niepłodności oraz w diagnostyce i leczeniu tzw. nawykowych poronień, zaburzeń cyklu miesiączkowego, zaburzeń osi przysadki – jajnik, torbieli jajników, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, zespołu policystycznych jajników i wielu innych schorzeń naprotechnology.pl.
  Naprotechnologia jest to pewien sposób postępowania diagnostycznego i leczenia, mieści się w ramach konwencjonalnej medycyny, choć posługuje się prostą nieinwazyjną diagnostyką opartą na obserwacji cyklu płodności.
  Naprotechnologia szanuje zasady etyczne, godność człowieka, prawo dziecka do poczęcia i urodzenia się w miłości swoich rodziców. Jednocześnie legitymuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu przyczyn i leczeniu niepłodności małżeńskiej.

 

  Wykład mgr Mirosławy Szymaniak – FCCP of Poland, biolog, cytolog, Instruktor Creighton Model System, Poznań.


  Tytuł wykładu: Creighton Model i NaProTECHNOLOGY w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego.
Wykład odbył się w ramach konferencji „poznaj prawdę o in vitro": Zobacz

Aktualności