Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

10 lat Ruchu Szensztackiego

 

778442 Szenszt1 83W diecezji legnickiej Ruch Szensztacki istnieje od 6 kwietnia 2008 roku. Wtedy to w parafii Chrystusa Króla w Bolesławcu kilka rodzin podjęło się realizacji apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej przyjmując pierwszą kapliczkę i zakładając pierwszy krąg. Każda z dziesięciu rodzin raz w miesiącu przyjmuje Pielgrzymującą Matkę, która wskazując na swojego Syna, chce prowadzić nas do Niego.

 

Obecnie, w dziesiątym roku istnienia Ruchu w diecezji legnickiej, peregrynuje 85 kapliczek, a rodzina szensztacka liczy ponad 800 rodzin.

 

Międzynarodowy Ruch Szensztacki skupia ponad 20 wspólnot, do których należą kapłani, osoby konsekrowane oraz osoby świeckie. Jedną ze wspólnot jest ruch pielgrzymkowy, którego członkowie realizują apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej Królowej Nowej Ewangelizacji Europy. Maryja nie tylko czeka na swoje dzieci, ale sama pragnie wśród nich zamieszkać, dlatego członkowie ruchu zapraszają Maryję do swoich domów.

 

Wizerunek Maryi w małej kapliczce nawiedza domy, by uczynić je miejscami obecności Boga, sanktuariami życia oraz Kościołami domowymi.

 

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej Królowej Nowej Ewangelizacji Europy serdecznie zaprasza do wspólnego z nami świętowania i dziękczynienia za dziesięć lat obecności Ruchu w diecezji legnickiej.

 

Rozmowa z s. Damianą, odpowiedzialną za ruch w naszej diecezji Radio Plus

 

Program obchodów:

indeks

Aktualności