Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej działa na podstawie zatwierdzonego Statutu. Stowarzyszenie reprezentuje Zarząd Główny. Podstawowymi jednostkami tworzącymi Diecezjalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich są koła parafialne, mające zwykle siedzibę w parafii. Zasadniczym celem działalności stowarzyszenia jest umacnianie sakramentalnego małżeństwa oraz tworzenie warunków, dzięki którym rodzina zaspokaja swoje potrzeby i lepiej wypełnia swoją misję w społeczeństwie zgodnie z nauką Kościoła. Służą temu comiesięczne spotkania formacyjne członków stowarzyszenia, udział rodzin w regionalnych dniach skupienia, konferencjach, kongresach i innych formach pogłębiania formacji religijnej oraz kultury życia małżeńskiego i rodzinnego. Wiele Kół prowadzi pracę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży; organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych, angażuje się w działalność charytatywną, prowadzenie świetlic.
  Stowarzyszenie reprezentuje rodziny katolickie, wobec instytucji politycznych, społecznych i gospodarczych, domagając się poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, respektowania Karty Praw Rodziny i prowadzenia polityki prorodzinnej przez władze publiczne na różnych poziomach. Przeciwstawia się prowadzonej kampanii antykościelnej, antyrodzinnej, demoralizacji młodzieży.

 

Kontakt:
Stanisława Repa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (76) 8196 642, kom. 699 935 623

www

Aktualności