Poczta z Serca, czyli napisz dobry list

Od 1 marca do 9 kwietnia br. do specjalnych skrzynek pocztowych wystawionych w kościołach i szkołach diecezji legnickiej będzie można wrzucać kartki wielkanocne adresowane do podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Tradycją jest, iż Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzają inicjatywy charytatywne i modlitewne. Tym razem inicjatywa charytatywna ma tytuł „Poczta z Serca" i  jest skierowana zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Organizatorzy roześlą do wszystkich parafii w diecezji legnickiej oraz do wybranych szkół specjalne skrzynki na listy z zachętą do namalowania lub napisania kartki z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Dla wszystkich pragnących przyłączyć się do inicjatywy, została przygotowana mała instrukcja:

1. Wybierz do kogo ma być adresowana kartka, do chłopca czy dziewczynki.

2. Napisz życzenia, bądź namaluj kartkę wielkanocną.

3. Wrzuć kartkę do skrzynki „Poczta z Serca".

4.Przyjedź z rodziną i przyjaciółmi na Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny i przywieź ze sobą skrzynkę z kartkami.

Zakończenie inicjatywy będzie maiło miejsce podczas IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. Skrzynki z kartkami niesione będą w manifestacji, a następnie zostaną przekazane dyrekcji Hospicjum i tak trafią do dzieci.