Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

O komunikacji w Chojnowie

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Jana Pawła II w Legnicy tym razem swoją ofertę zaprezentowała na wyjeździe. Miejscem warsztatów dla rodziców był Chojnów, a konkretnie Powiatowy Zespół Szkół.

 

Dzięki porozumieniu z dyrekcją szkoły i bezpłatnemu udostępnieniu pomieszczeń Aneta Rams, specjalista ds. komunikacji, spotkała się mieszkańcami Chojnowa na kilkunastu godzinach warsztatowych 4 i 5 listopada. Podczas nich rodzice usłyszeli m.in. o teorii rozwoju etyczno-moralnego, metodach jego wspierania, oraz przećwiczyli komunikację otwartą oraz komunikaty motywujące.

 

Według prowadzącej na warsztatach pojawili się ci, którzy nie bali się przyznać przed samymi sobą do tego, że nie wiedzą wszystkiego w sprawach wychowania i motywowania dziecka na różnych etapach jego rozwoju, a przede wszystkim ci, dla których szczęście ich dziecka jest priorytetem.

 

- Punktem kulminacyjnych są zawsze scenki, podczas których uczestnicy samodzielnie przeprowadzają rozmowę na trudny temat z „warsztatowym dzieckiem”. Takie przećwiczenie praktyczne usłyszanych zagadnień jest bezcenne. Pozwala na własnej skórze doświadczyć i przezwyciężyć trudności z przyswojeniem i użyciem w praktyce łatwych z pozoru treści. Czym innym jest coś tylko usłyszeć, a czym innym zasłyszane informacje wprowadzić w czyn wbrew przyzwyczajeniom – mówi Aneta Rams.

 

Uczestnictwo w warsztatach jest anonimowe. To jest ogromny plus a na niedużym rynku ofert poradni specjalistycznych, rzeczą bezcenna. Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach bezpłatnie ponieważ Poradnia otrzymuje dotację na swoje działanie z budżetu Powiatu Legnickiego.

Aktualności

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.