Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

Domowy Kościół

– gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie (DK)
  

Domowy Kościół to ruch małżeństw sakramentalnych, który zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem, a przez to jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Dokonuje się to przez wdrażanie do życia Słowem Bożym, życia modlitwą, życia sakramentalnego, dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie i rodzinie oraz wobec innych ludzi a także do postawy służby we wspólnocie Kościoła, według otrzymanych darów. Szczególnym znakiem członków Domowego Kościoła jest postawa służby na rzecz moralnej odnowy Narodu, zwłaszcza przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i troskę o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą elementy formacyjne, takie jak: codzienna modlitwa osobista (Namiot Spotkania), regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska, codzienna modlitwa rodzinna, comiesięczny dialog małżeński, reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną), uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych.
   Małżeństwa formują się w kręgach rodzin w 7 rejonach naszej diecezji: rejon Bolesławiec, rejon Chocianów, rejon Jelenia Góra, rejon Kowary, rejon Legnica, rejon Lubin, rejon Zgorzelec.
 

Za Domowy Kościół w diecezji odpowiadają:

para diecezjalna: Barbara i Krzysztof Klajnowie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

ksiądz moderator diecezjalny: ks. Ryszard Wołowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www

Aktualności

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.