Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

Domowy Kościół

– gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie (DK)
  

Domowy Kościół to ruch małżeństw sakramentalnych, który zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem, a przez to jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Dokonuje się to przez wdrażanie do życia Słowem Bożym, życia modlitwą, życia sakramentalnego, dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie i rodzinie oraz wobec innych ludzi a także do postawy służby we wspólnocie Kościoła, według otrzymanych darów. Szczególnym znakiem członków Domowego Kościoła jest postawa służby na rzecz moralnej odnowy Narodu, zwłaszcza przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i troskę o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą elementy formacyjne, takie jak: codzienna modlitwa osobista (Namiot Spotkania), regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska, codzienna modlitwa rodzinna, comiesięczny dialog małżeński, reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną), uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych.
   Małżeństwa formują się w kręgach rodzin w 7 rejonach naszej diecezji: rejon Bolesławiec, rejon Chocianów, rejon Jelenia Góra, rejon Kowary, rejon Legnica, rejon Lubin, rejon Zgorzelec.
 

Za Domowy Kościół w diecezji odpowiadają:

 

para diecezjalna: Kasia i Adam Turkiewicz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

ksiądz moderator diecezjalny: ks. Tomasz Ślazyk

www

Aktualności