Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR
Celem działalności Wspólnoty jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Motywem przewodnim dla Wspólnoty stały się słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Samarytanki przy studni Jakuba opodal miejscowości Sychar: „Kto zaś będzie pił wodę, którą ja mu dam stanie się w nim, źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu" (Jan 5,14). Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR stanowczo sprzeciwiają się mentalności rozwodowej i są zwolennikami ratowania małżeństwa. Naszym celem jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, także po rozwodzie i kiedy ich współmałżonkowie uwikłani są w związki niesakramentalne. Członkowie wspólnoty pragną w różny sposób pomagać wszystkim małżonkom, którzy chcą wytrwać w wierności, mimo że pojawiające się problemy wydają się często nie do udźwignięcia.

Spotkania ogniska w IV piątki miesiąca. Rozpoczynają się od Mszy św o godz. 18. Po Mszy św przechodzimy do salki katechetycznej .


Parafia pw. św. Joachima i św. Anny w Legnicy

al. Rzeczypospolitej 135

Spotkania ogniska w czwarte piątki miesiąca rozpoczynają się od Mszy św o godz. 18. Następnie spotkanie w do salce katechetycznej. 

 

Lider wspólnoty:

Duszpasterz wspólnoty: ks. Tomasz Czernik

www

Aktualności

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.