Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

IX Światowe Spotkanie Rodzin

Papież Franciszek ogłosił, że IX Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22 do 26 sierpnia 2018 roku w Dublinie (Irlandia), pod hasłem " Ewangelia Rodziny: Radość dla Świata".

 

O terminie i temacie 9 -tego Światowego Spotkania Rodzin (WMF) poinformowano na konferencji prasowej w Watykanie, w której uczestniczył arcybiskup Diarmuid Martin, arcybiskup Dublina. Archidiecezja w Dublinie będzie gospodarzem tego wydarzenia, które odbywa się raz na trzy lata w różnych częściach świata.

 

Podczas konferencji prasowej arcybiskup Martin powiedział: "Światowe Spotkanie w 2018 roku odbędzie się w Dublinie, ale jest to wydarzenie dla całego Kościoła na świecie".

Abp Martin zaznaczył, że to znaczące, że Franciszek wybrał rodzinę jako temat pierwszego Synodu Biskupów swojego pontyfikatu oraz że uruchomił nową metodologię Synodu, która obejmowała konsultacje z rodzinami. "Mam nadzieję, że Światowe Spotkanie będzie ważnym krokiem w zastosowaniu owoców procesu synodalnego i adhortacji apostolskiej Amoris Letitia Papieża Franciszka”, powiedział.

                       

Spotkanie w Dublinie będzie przygotowywane przez proces katechezy. Katechezy zostaną opracowane na podstawie adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia ( The Joy of Love ). Oczekuje się, że katechezy będą rozpowszechnione we wszystkich Kościołach na świecie, zwłaszcza w Europie. Abp Martin powiedział, że Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie jest wydarzeniem dla całego świata, nawet bardziej niż poprzednie spotkania i dlatego powinno być wydarzeniem widocznym w świecie już w czasie jego przygotowań.

 

"Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie będzie festiwalem świadectwa miłości Boga, objawionej w Jezusie Chrystusie. Powołaniem chrześcijańskich par, wspierane przez sakrament małżeństwa, jest wezwanie do dawania świadectwa tej miłości i doświadczanie radości przynosząc miłość Jezusa do tych, którzy borykają się z problemami ", powiedział arcybiskup Martin.  

 

 

Źródło: Diecezja Dublin

 

Aktualności

No result...