Rodzina wspólnotą życia i miłości

W sobotę 13 grudnia w auli Seminarium Duchownego odbyła się konferencja naukowa poświęcona sprawom rodziny. Rozpoczęła ona cykl spotkań, które stanowią przygotowanie do III Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej oraz do Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii, które odbędą się w przyszłym roku. Tym razem wykłady wygłosili: ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz dr inż. Antoni Zięba, znany obrońca życia ludzkiego. Ks. Przemysław Drąg mówił min. o ważnej roli, jaką pełnią specjalistyczne poradnie rodzinne, które pomagają małżeństwom i rodzinom przeżywającym różne problemy.

Relacja z konferencji i materiał audio