Poznaj prawdę o antykoncepcji

antykoncepcja"Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny" - to tytuł konferencji naukowej, jaka odbyła się w Legnicy w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Judy Tadeusza w dniu 22.03.2014. Konferencja zorganizowana została przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, stowarzyszenie Civitas Christiana oraz legnickie biuro senator PiS dr Doroty Czudowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego. Następnie w sali parafialnej głos zabrali: o. Wacław Chomik, który mówił przybliżył treść dokumentu Pawła VI "Humanae vitae"; prof. dr hab. Urszula Du-dziak z KUL mówiła o następstwach wyboru między antykoncepcją a naturalnym planowa-niem rodziny oraz Dominika Warmuz, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego, która przybli-żyła naturalne metody planowania rodziny. Sympozjum podsumowała, w imieniu senator Doroty Czudowskiej, p. Ewa Szymańska.

Relacja z konferencji i materiał filmowy