Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

Kalendarz "O miłości małżeńskiej" - cegiełka

 

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przygotował na 2018 rok kalendarz promujący encyklikę papieża Pawła VI „Humanae vitae”. W przyszłym roku przypada 50. rocznica ukazania się tego dokumentu, który w czasie trwania rewolucji seksualnej porządkował katolickie spojrzenie na miłość małżeńską, także w wymiarze cielesnym. Ochrona ludzkiej płodności i sprzeciw wobec antykoncepcji wyrażone w encyklice wywołały wielkie poruszenie, a w części krajów wręcz odrzucenie nauki Kościoła. Po pół wieku warto przypomnieć treści tego dokumentu, które wciąż są aktualne, a dotyczą: istoty miłości małżeńskiej i jej cech, odpowiedzialnego rodzicielstwa, zagrożeń w sferze współżycia małżeńskiego.

 

W 2018 roku chcemy przypomnieć nauczanie Pawła VI, które pozwala lepiej zrozumieć wartość życia, tożsamość małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, pomaga docenić zjednoczenie małżeńskie nie tylko w wymiarze seksualnym i cielesnym, ale również w dobrowolnym obdarowaniu miłością.

 

Kalendarz to cegiełka w kwocie 7, na działalność Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Legnickiej.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zakupić taki kalendarz, zapraszamy do kontaktu.

SKM C25817121210400

SKM C25817121212260

SKM C25817121212270

 

Aktualności

No result...