Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Diecezja Legnicka

 

herb diecezji PNG

Duszpasterstwo Rodzin

 

„Rodzina sercem cywilizacji miłości” - konferencja

"Radość miłości w małżeństwie i rodzinie" - to hasło IV Kongresu Rodzin, jaki odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Diecezji Legnickiej. Kongresy organizowane są w diecezji co dwa lata.

Przygotowania do święta małżeństw i rodzin odbywają się poprzez cykl konferencji poświęconych różnym aspektom życia rodzinnego i małżeńskiego. W sobotę 18 marca w Legnicy odbyła się debata pod hasłem „Rodzina sercem cywilizacji miłości” dotycząca percepcji myśli św. Jana Pawła II o tworzeniu i przekazywaniu kultury jako służby na rzecz osoby, rodziny i kraju  w dzisiejszej praktyce społecznej. Do dyskusji zostali zaproszeni dr Aleksandra Aszkiełowicz i dr Agnieszka - Lisiecka – Bednarczyk z Instytutu Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Swoim świadectwem podzielili się Halina i Zbigniew Rudniccy z Salezjańskiej Wspólnoty Rodzin „Nazaret” w Lubinie.

IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej pod hasłem Radość miłości w małżeństwie i rodzinie rozpocznie się 13 maja w Bolesławcu. Dzień ten poświęcony będzie ojcostwu i duchowości mężczyzn. 27-28 maja w Lubinie zaplanowano msze św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, warsztaty dla rodzin oraz prezentacje ruchów i stowarzyszeń dla małżeństw i rodzin działających w diecezji legnickiej. Natomiast 4 czerwca w Katedrze Legnickiej katechezę dla małżeństw i rodzin wygłosi o. John Bashobora. Zaplanowano także na legnickim Rynku koncert dziękczynny z okazji XX-lecia pobytu w Legnicy św. Jana Pawła II – Patrona Rodzin.

Zapraszamy do odsłuchania relacji na stronie Radia Plus Legnica

rodziny001

20170319 071614 abc353

Aktualności

No result...