Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

Małżeńskie Drogi Krzyżowe

Rozważania Męki Pańskiej napisane przez małżonków dla małżonków przygotował podobnie jak w zeszłym roku Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

Poprosiliśmy wspólnoty o charyzmacie rodzinnym, aby wybrane małżeństwa napisały autorskie drogi krzyżowe. Otrzymaliśmy różnorodne teksty, które z pewnością pomogą małżonkom oraz całym rodzinom głębiej przeżyć rozpoczynający się Wielki Post – mówi ks. Przemysław Drąg dyrektor KODR.

 

Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post pisze o dwóch wielkich darach: darze Słowa Bożego oraz darze drugiego człowieka. Odnosząc się do historii o Łazarzu i bogaczu, pokazuje problem tego drugiego: „źródłem jego nieszczęść jest niesłuchanie Słowa Bożego. To go doprowadziło do tego, że już nie kochał Boga, a zatem gardził innymi. Słowo Boże jest żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu. Konsekwencją zamknięcia serca na dar przemawiającego Boga jest zamknięcie serca na dar brata”.

 

Zachęceni wskazaniami papieża, poświęćmy czas na rozważania męski i śmierci Jezusa Chrystusa, które były wyrazem największej miłości i zakończyły się zwycięstwem Pana nad śmiercią- dodaje krajowy duszpasterz rodzin.

 

Materiał składa się z sześciu rozważań Męki Pańskiej, które przygotowali przedstawiciele: Drogi Neokatechumenalnej, Rodzin Szensztackich, Ognisk Świętej Rodziny, Wspólnoty Rodzinnej Wody Życia, Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej.

 

Małżeńskie Drogi Krzyżowe - pdf

Aktualności

No result...

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.