Odbyły się kolejne rekolekcje dla młodych małżeństw

W dniach 4-6 listopada w Domu Rekolekcyjnym WSD w Legnicy odbyły się rekolekcje dla młodych małżeństw. Wydarzenie zgromadziło pary, których staż małżeński nie przekraczał ok. 10 lat. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jedność – to takie proste!”, a poprowadził je ks. dr Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

W programie każdego z rekolekcyjnych dni znalazła się Eucharystia. Był również czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na konferencje ks. Piotra, pracę w grupie oraz dialog małżeński. Ponieważ część uczestników była spoza Legnicy, w sobotę małżeństwa nawiedziły legnicki kościół św. Jacka i Relikwię Wydarzenia Eucharystycznego.

Grono uczestników było kameralne, można jednak mieć nadzieję, że był to dla nich owocny czas. Czas w oderwaniu od codziennych trosk, dzieci, pracy, zainwestowany w poprawę relacji między małżonkami przez wzmocnienie relacji z Panem Bogiem. Był to dobry czas na modlitwę, zadumę, refleksję, ale też spokojną, niespieszną rozmowę w małżeństwie czy też – w razie potrzeby – z duszpasterzem. Oby te rekolekcyjne dni wydały dobre, błogosławione owoce.