Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Diecezji Legnickiej

Swiatowe_S_Rodzin

 

Zapraszamy do zapoznania się z Katechezami przygotowaczymi do VIII Światowego Spotkania Rodzin

 

 

 

instraukcja przygotowania do małżeństwa

Odbyły się kolejne rekolekcje dla młodych małżeństw

W dniach 4-6 listopada w Domu Rekolekcyjnym WSD w Legnicy odbyły się rekolekcje dla młodych małżeństw. Wydarzenie zgromadziło pary, których staż małżeński nie przekraczał ok. 10 lat. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jedność – to takie proste!”, a poprowadził je ks. dr Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

W programie każdego z rekolekcyjnych dni znalazła się Eucharystia. Był również czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na konferencje ks. Piotra, pracę w grupie oraz dialog małżeński. Ponieważ część uczestników była spoza Legnicy, w sobotę małżeństwa nawiedziły legnicki kościół św. Jacka i Relikwię Wydarzenia Eucharystycznego.

Grono uczestników było kameralne, można jednak mieć nadzieję, że był to dla nich owocny czas. Czas w oderwaniu od codziennych trosk, dzieci, pracy, zainwestowany w poprawę relacji między małżonkami przez wzmocnienie relacji z Panem Bogiem. Był to dobry czas na modlitwę, zadumę, refleksję, ale też spokojną, niespieszną rozmowę w małżeństwie czy też – w razie potrzeby – z duszpasterzem. Oby te rekolekcyjne dni wydały dobre, błogosławione owoce.

Aktualności

No result...

Kalendarium Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Logowanie

Jeżeli jesteś Doradcą lub uczestnikiem Studium - prosimy o rejestrację. Podaj imię i nazwisko w celu weryfikacji.